Штукатурка і шпаклівка по саманній стіні всередині

Існує декілька варіантів виконання ремонту в саманному будинку і ми розглянемо зараз один із них. Оскільки всі роботи я роблю у себе то і буду спостерігати за результатом. І доповнювати статтю.

 1. Тріщини. Ділянки з тріщинами в глиняній штукатурці треба безжально відбивати до саману.
 2. Гіпс і його похідні – гіпсові штукатурки і шпаклівки, пристає до саману краще ніж цементно-пісчана суміш, але остання дешевша і легша в роботі при нанесенні значних шарів.
 3. При виконанні тонкошарових робіт необхідно використання сітки малярної 4х5 і більше.
 4. Слід враховувати, що саманні стіні підвержені неперевним усадкам. І стіна обов’язково через 5-10 років осяде на стільки що виникнуть нові тріщини.
 5. Гратися в ідеальну геометрію в саманному будинку немає сенсу. Це дорого і всеодно трісне через 5-10 років. Всі стіни як правило, криві, пузаті, і далекі від ідеалу.

Етапи робіт по внутрішньому ремонту саманних стін: Продовжити читання “Штукатурка і шпаклівка по саманній стіні всередині”

Вибір газової колонки

Що таке газова колонка

Колонка газоваГазова колонка, або проточний газовий водонагрівач це пристрій для нагріву води без використання баків – вода підігрівається тільки тоді коли тече. Зазвичай газові колонки є у димоходному виконанні. Тобто відвід газів згоряння відбувається через димохід. Проте можна знайти моделі, котрі підтримують коаксіальний димовідвід через стіну. Проте їх вартість наближається до вартості опалювальних котлів і є сенс взяти комбінований агрегат, що дозволить заощадити на облаштуванні димаря. Продовжити читання “Вибір газової колонки”

Підготовка старих дерев’яних вікон і дверей до зими

Високі ціни на енергоносії призводять до того, що велика кількість людей не має змоги оплатити рахунки за газ. Це означає, що потрібно шукати якісь способи економії. Але не поспішайте міняти вікна, особливо, якщо ваш бюджет тріщить по швам. Існує декілька способів подарувати старим вікнам нове життя. Принаймні дозволить трохи економити енергоносії на опаленні.

В рамках підготовки будинку до опалювального сезону та зими розглянемо деякі аспекти проблеми досягнення герметичності, зменшення тепловтрат без заміни вікон.

Герметизація старих вікон – способи зменшення втрат тепла

 • встановлення ущільнювачів для вікон
 • видалення старої замазки і установка скла на герметик з штапіками
 • заповнення щілин герметиком
 • заклеювання щілин скотчем
 • заклеювання щілин папером

Продовжити читання “Підготовка старих дерев’яних вікон і дверей до зими”

Ландшафтний дизайн – рослини, що приносять радість

Ландшафтний дизайн це:
 • вид мистецтва, творчості, котрий поєднує різні напрямки людської діяльності, а саме інженерно-проектувальну, ботанічно-рослинну та філософсько-естетичну;
 • комплекс заходів щодо озеленення території, надання їй високої естетичної цінності з використанням декоративних рослин, оздоблювальних матеріалів природного походження, інженерно благоустрійних робіт;

на відміну від садоводства, ландшафтний дизайн не ставить за мету отримання агротехнічної продукції, а лише досягнення гармонії, краси у різноманітних поєднаннях рослин, заходів планування грунтів, каменів, дерева та інших природніх матеріалів. Продовжити читання “Ландшафтний дизайн – рослини, що приносять радість”

Кахельна піч – поради

14123519_654930061330740_1625396630_oЗдавна для опалення осель українців використовуються печі. На територіях, котрі були під владою Австро-Угорщини здобули популярність кахельні печі. Кахельна піч це цегляна піч облицьована кахлями. Кахлі викладаються одночасно із муруванням печі. Кахлі це керамічні плитки товщиною більше 1 см, специфічної форми. Виготовляються із звичайної глини – їх ще називають керамічні або пресовані. Більш дорогий різновид – із білої глини – шамотні. Різниця полягає у стійкості до високих температур. Так, якщо звичайні кахлі здатні витримати температуру біля 1000 градусів, то шамотні до 1500-1600 градусів.

Продовжити читання “Кахельна піч – поради”

Штукатурка зовнішніх стін

Штукатурка
Штукатурка

Для захисту стін від непогоди використовується покриття стін різними видами штукатурок. Для базового штукатурення цегляних, саманних та інших стін використовується цементно-піщана або цементно-вапняна штукатурка. В залежності від фінансових реалій і необхідності обирається склад розчину. Але я особисто рекомендую Вам не окономити, штукатурка з малою кількістю цементу протягом років взагалі перетвориться на пісок і обпаде і ніяка сітка її не втримає. Тому пропорції цементу з піском я рекомендую робити не слабше ніж 1:3.

Оскільки об’єм робіт в моєму випадку був відносно невеликий – треба було вкрити біля 6 квадратних метрів я вирішив використати готову суміш Ферозіт 220. По перше виділю такі нюанси – старий набриск був якийсь занадто слабкий – укриття грунтовкою нічого не дало, при накидуванні ще якось трималося, але якщо трохи шпателем притиснути – йшов відрив саме старого набризку. Довелося відбивати все повністю і штукатурити заново голу стіну. Завжди враховуйте, що на місці обваленої штукатурки (котра лупиться шарами як правило бо часто і пропорції розчину різні), доведеться класти великий шар. Також враховуйте, що раніше особо ніхто не виводив стіни, і шари штукатурки можуть сягати 5-6 см. Відповідно доведеться штукатурити таку ділянку в 3-4 заходи з великими витратами матеріалу.

Завжди використовуйте захисний одяг – закрите герметичне взуття, штани, гумові рукавиці. Цементна суміш дає лужну реакцію і дуже сильно роз’їдає шкіру, утворюються рани і ви можете випасти з робочого процесу на тиждень, а це не дуже бажано, оскільки наступний шар бажано наносити на попередній до того як він висохне.

Сушка стіни. В жарку погоду під сонячними променями стіна просихає буквально за годину, якщо не хочете, щоб штукатурка потім відпала швидко – постійно зволожуйте. Для цього зручно використовувати садовий обприскувач.

Грунтовка. Що би хто не говорив, я особисто вважаю, що це не дуже доцільна трата грошей, особливого ефекту немає, при адекватному попередньому зволоженні поверхні результат такий самий. Але слід враховувати, що на перезволожену основу розчин не лягає – він тупо відпадає. Якщо є лишні гривні то можна в принципі використати. Але мітла по старій загрунтованій поверхні зриває загрунтований шар. Тому краще відбити всі слабонесучі шари повністю і купити лишні 2 мішки суміші ніж тратитися на грунти.

Інструменти – основні інструменти при роботі з готовими сумішами – кельма, відра, дрелька з насадкою міксером. Краще якщо дриль буде потужніше за 500 Вт. В такому випадку він зможе прокручувати більше розчину за один раз. Слабкою дрелькою вдасться замішувати по 5-7 літрів без особливих напрягів.

Ще трохи на відео.

Підготовка стін інтер’єру до фарбування

грунтовка стін
грунтовка стін

Перед тим як розпочати фарбування стін слід ретельно підготувати до цього стіни. Від ретельность залежить якість і результат робіт. Після пофарбування, всі, навіть найменші дефекти будуть чітко проявлятися на поферхні і здалеку буже їх видно. Ось чому така важливо добре підготувати поверхню. Якщо цього не зробити то гроші витрачені на матеріал пропадуть дарма – все доведеться переробляти. Понад 75% часу витрачається саме на підготовку, а не на нанесення фарби.

Перед тим як приступити до фарбування поверхні, стіни добре миють, а після висихання – грунтують. Грунтівка обирається відповідно до стану поверхні та виду фарби, що буде наноситися. Набагато важче працювати, коли стіни вкриті старими покриттями. Їх необхідн видалити, а вже потім зайнятися вирівнюваннням, сушкою та грунтовкою. Продовжити читання “Підготовка стін інтер’єру до фарбування”

Гіпс

гіпс
гіпс

Гіпс – мінерал осадкової природи, являє собою CaSO4 · 2H2O. Зустрічається в волокнистому (селеніт) і зернистому (алебастр) вигляді.

Гіпс використовується як сировина для виробництва різних штукатурок, шпаклівок, плит, формених виробів.

У світі щорічно виробляється до 150 млн тонн гіпсу. Продовжити читання “Гіпс”

Бетон

бетон
бетон

Бетон це штучний матеріал, за своїми характеристиками подібний до каменю. Бетони поділяються за класом в’яжучої речовини:

 • цементний
 • асфальтовий
 • вапняний
 • гіпсовий
 • глиняний

В сучасному будівництві застосовуються усі види бетонів (у тому числі змішані). Продовжити читання “Бетон”

Цемент

цемент
цемент

Цемент – будівельний матеріал, мінеральна речовина яка являє собою суміш багатьох компонентів, які при реакції з водою утворюють каменеподібну структуру. Основними в’яжучими компонентами є кристалічні алюмосилікати кальцію. При змішуванні цемента з водою відбувається гідроліз алюмінату кальцію до гідроксиду кальцію та гідроксиду алюмінію, котрі під час хімічної реакції з силікатами кальцію, створюють кристали алюмосилікату кальцію. Продовжити читання “Цемент”