Бетон

бетон
бетон

Бетон це штучний матеріал, за своїми характеристиками подібний до каменю. Бетони поділяються за класом в’яжучої речовини:

  • цементний
  • асфальтовий
  • вапняний
  • гіпсовий
  • глиняний

В сучасному будівництві застосовуються усі види бетонів (у тому числі змішані).

Бетон складається з в’яжучої речовини та наповнювачів. Для цементного бетону, котрий є найбільш поширеним у будівництві наповнювачами є здебільшого пісок і щебінь, а в’яжучим – цемент. Інколи роблять комбіновані бетони які є сумішами – може бути декілька в’яжучих – часто зустрічається бетон на основі цементу і вапна як в’яжучих і піску (в штукатурках).

Асфальтобетон використовується для будівництва доріг, в’яжучим у ньому виступає бітум, а наповнювачем дрібна крихта каменю.

Вапняний бетон історично винайдений у стародавньому Римі, для нього використовувався подрібнений вапняк. Зараз вапняний бетон вже не має такого широкого використання, оскільки суміші на основі випаленого цементу утворюють більш міцні суміші.

Гіпсовий бетон здебільшого використовується у оздоблювальних роботах у складі штукатурних сумішей. Також використовується у медицині для фіксації кінцівок при переломах.

Глиняний бетон використовується при будівництві печей та при будівництві з саману.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *