Вибір газової колонки

Що таке газова колонка

Колонка газоваГазова колонка, або проточний газовий водонагрівач це пристрій для нагріву води без використання баків – вода підігрівається тільки тоді коли тече. Зазвичай газові колонки є у димоходному виконанні. Тобто відвід газів згоряння відбувається через димохід. Проте можна знайти моделі, котрі підтримують коаксіальний димовідвід через стіну. Проте їх вартість наближається до вартості опалювальних котлів і є сенс взяти комбінований агрегат, що дозволить заощадити на облаштуванні димаря.

Класифікація газових колонок

За типом підпалу колонки є
  • від фітиля з ручним підпаломФітиль пальник
  • від фітиля з п’єзоелектричним підпалом
  • від фітиля з підпалом від гідротурбіни
  • від фітиля з підпалом від батарейок
  • від електрода від батарейок
  • від електрода від електричної мережі

колонки з розпалом від фітиля енергонезалежні, але слід враховувати, що фітиль спалює від 10 до 20 куб. метрів газу на місяць і тому колонку доведеться постійно гасити для економії палива і щоразу коли потрібна тепла вода розпалювати знову. Сумнівний комфорт. Колонки з запалом від батарейок також енергонезалежні, але можуть вас поставити в ситуацію коли батарейка сіла і колонка не працює – а батарейку придбати відповідну не зажди легко – адже там зазвичай не пальчикові батарейки, а LR20 – великі батарейки. Тому найкращим на мою думку є запал від електромережі, хоч і світло має властивість зникати, але з іншого боку, а чи дійсно вам потрібна вода коли немає світла в оселі.

На що слід звертати увагу при виборі газової колонки?

окрім ціни, країни виробника і про що зазвичай не дуже пишуть в описах товару?

  • можливість роботи теплообмінника газової колонки в умовах підвищеної жорсткості води
  • можливість газової колонки підтримувати сталу температуру води на виході в залежності від змінного тиску води та витрати води (в межах потужності)
  • можливість локального сервісного обслуговування

Теплообмінникотже з перш за все слід уточняти в інструкції, чи будь де інде, чи може дана колонка працювати в умовах підвищеної жорсткості води, колонки з теплообмінниками з малою площею і діаметром трубок, відсутністю можливості нормально регулювати температуру води на малих витратах води не годяться – все це призводить до пришвидшеного відкладення накипу всередині теплообмінника і відповідно виходу з ладу колонки.

Модуляція полум’я горілки газової колонки

модуляціяМодуляція полум’я горілки і відповідно можливість газової колонки підтримувати сталу температуру води на виході, не зважаючи на зміну тиску в магістралі та зменшення чи збільшення витрати води є дуже важливою – можна сказати основною функцією забезпечення комфорту. Так от переважна більшість колонок в т.ч. іменитих італійських та німецьких брендів і китайських дешевих не мають функції модуляції полум’я горілки і відповідно якщо у вас немає приладів, що забезпечують сталий тиск води у системі незалежно від витрати, якщо ви вирішили знизити витрату води в крані (прикриваєте кран) то скоріш за все така колонка без функції модуляції полум’я вас або ошпарить кип’ятком або обдасть холодним душем. Також колонки без модуляції набагато швидше виходять з ладу через постійне відкладання накипу через перегріви. Тим самим така колонка буде себе поводити як радянська колонка ВПГ, але ще й буде менш надійна через дешеві деталі.

Сервісне обслуговування газових колонок.

Ремонт сервісВелика кількість невідомих китайських марок (в т.ч. під замаскованими брендами), а також низькоякісне “італійське” обладнання дуже швидко виходить з ладу, залишаючи користувача один на один з проблемою. Завжди перевіряйте можливість придбання запчастин та отримання сервісного обслуговування. Буде непогано, якщо ви будете обирати газову колонку прислуховуючись до порад людей, що займаються сервісним обслуговуванням колонок (звісно якщо вони не прив’язані до якогось бренду). Найкраще якщо авторизований сервісний центр знаходиться у вашому місті.

Колонка чи двоконтурний котел

Досить велика дилема виникає коли стара колонка вже доживає свої останні дні, нову ще не обрали, а також є необхідність модернізації системи опалення. Так сучасний димохідний котел коштує приблизно в 3 рази дорожче за газову колонку, і якщо придбати окремо одноконтурний котел і колонку можна навіть трохи зекономити. Але як на мене ця економія примарна, оскільки потрібно експлуатувати два димоходи, підводи води, місце на кухні, газові труби і т.д. Але слід зауважити, що у переважної більшості двоконтурних котлів немає роздільних теплообмінників для нагріву води, немає функції модуляціії полум’я горілки для подачі гарячої води сталої температури. Тому все те, що було сказано вище для газових колонок справедливо і для газових котлів. Робіть зважений вибір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *