Облаштування ванної кімнати в саманному будинку

Для облаштування ванної кімнати в саманному будинку слід одразу визначитися з тим, що геометрія стін, стель, підлоги далека від ідеалу, а під укладку плитки приміщення має бути прямокутне, всі кути мають бути прямі, особливо якщо площа приміщення мала і треба буде впихувати буквально ванну, пральну машину, тумбу під умивальник в кути.

Тому ремонт ванної з укладкою плитки слід запланувати заздалегідь адже це буде одне з найдорожчих приміщень в будинку. Наприклад для облаштування ванної на фото пішло більше 2 тисяч долларів і 1.5 місяці роботи однієї людини. Це при тому, що використовувалися не самі дорогі компоненти, а компоненти середнього класу і дешеві. Краще їх придбати наперед, або відкласти необхідну суму.

Етап №1 – очистка приміщення, прокладка комунікацій.

Треба все оббити до саману. Стіни мають бути голі. Далі прокладаємо труби опалення та водогону. Виконуємо все з поліпропілену упакованому в утеплювач(мерілон). Бажано спланувати все дуже детально, щоб на виході із стін були різьбові з’єднання з зовнішньою або внутрішньою різьбою в залежності, що планується підключати. Крани і магістралі краще вивести в службове приміщення чи підвал, а у санвузол просто щоб виходили прямі труби через стіну, якщо є така можливість. Слід врахувати, що труба в утеплювачі буде мати діаметер 3-5 см в залежності від діаметру тому краще одразу сформувати штроби під труби. При виводі фітінгів назовні слід планувати шар штукатурки який перед вирівнювання стін варто прорахувати. Найкраще якщо штукатурні маяки будуть встановлені до того як фітінги остаточно запаяні. Однозначно пайку фітінгів треба робити до укладки плитки бо потім це зробити гарно може бути проблемно. Каналізацію під унітаз, ванну, мийку і пральну машину, підводи води, все треба детально прорахувати. Одразу визначіть де буде стояти світло (краще мати на стелі) і зеркало з підсвіткою, не забуваємо про резетку біля пральної машини(довжина шнура якої мінімальна), а також опційну розетку біля унітазу якщо ви часто любите сидіти в соцмережах під час цих справ, а телефон не заряджений.

Якщо приміщення мале і поруч є кладовка, а стіна, що з’єднує все це перегородка – краще довести ширину ванної кімнати до мінімум 170 см. Перегордку з газобетонних блоків можна викласти за день. На фото ванна шириною 150 см і це трохи мало. Краще ванну монтувати між стін тому, що тоді простіше викласти плиткою екран ванної, а за ванну можна сховати всі труби не втоплюючи у стіни. Я цей момент не врахував і потім дуже довго мучився з трубами опалення і води в стінах. А труби опалення у мене діаметром 32 мм (самоточна система).

Етап №2. Штукатурка, стеля і підлога.

Штукатурка

Далі має бути виконана штукатурка по маяках з формуванням геометрично правильного прямокутника. Зверніть увагу на двері. Якщо ви плануєте міняти двері то сформуйте стандартний проєм для дверей висотою 205-210 см. Дуже часто двері в саманних будинках зовсім не відповідають стандартним розмірам, адже в старі часи все робилося в основному під замовлення. Також до виконання штукатурних робіт слід замінити вікно, якщо це ще не зроблено, потім це буде зробити можливо тільки через зовні, що призведе до необхідності ремонту фасаду. Не допускайте щоб були відхилення геометрії більше 3 міліметрів при виконанні штукатурних робіт, вимагайте установки штукатурних маяків за лазерним рівнем, виконання всіх прямих кутів.

Стеля

Стелю робимо з вологостійкого гіпсокартону. Не забуваємо прокласти електропроводку. Бажано зробити вентиляційний отвір в стелі і вивести його на чардак трубою 2-3 м (саманні доми як правило 1 поверхові). Діаметер вентиляції мінімум 110мм. Краще 150-200. Це треба робити тому, що інакше у вас буде конденсуватися все на стіни і буде сирість, з часом може виникнути грибок, який вивести дуже важко.

Підлога

При заливці стяжки врахуйте, що плитка підніме підлогу на 1.2-2см. Не робіть самоналивну підлогу, це дорого і результат може бути незадовільним. Самовирівнювальна суміш насправді може застигнути з перепадом в 2 сантиметри на 2.5 метрах. Не повторюйте чужих помилок. Самовирівнювальна суміш потрібна там де треба вирівняти невеликим шаром, до 2 см. Більше 2 сантиметрів це маяки, армосітка і стяжка. Передбачте укладку теплої підлоги якщо не хочете батареї на стіни. Прорахуйте чи вистачить потужності теплої підлоги для опалення приміщення. Плитка буде холодити приміщення, а тому для комфорту там треба на 2 градуси вище ніж в кімнатах.

Етап №3. Укладка плитки.

Найміть хорошого майстра, з портфоліо і досвідом, краще заплатити в два рази дорожче ніж потім виникнуть косяки які не виправиш. Обговоріть використання системи вирівнювання плитки (вона Дуже бажана) а також плиткорізного станка(не плиткоріза), без нього виконати зовнішній кут плитки без кутиків(які псують вигляд) неможливо. Зовнішні кути у вас будуть на вікні та екрані ванни(якщо ванна не від стіни до стіни). До початку робіт перевірте чи є у майстра алмазні коронки (якщо керамограніт на стінах) чи звичайні фрези для виконання отворів діаметром 20,25,32,35,40, 65 мм для всіх стандартних отворів. Обговоріть такі деталі як розташування отворів для розеток по центру плитки. Зверніть увагу на торці обраної плитки і складіть їх разом на підлозі, щоб в результаті зовнішній шов між плитками не перевищував 2-2.5мм. Вимагайте укладки плитки без пустот(на ляпухи не треба) на гребенку. Забов’ яжіть плиточника перевірити геометрію приміщення і вирівняти до міліметра всі огріхи роботи штукатурів. Стежте, щоб не було великих шарів при укладці плитки(щоб ваші фітінги не утопилися у плитці). Перевіряйте геометрію кутів в процесі укладки. Якщо прямий кут, вертикаль – є відхилення одразу по свіжому клею заставляйте все переробити за свій рахунок. Нажаль хороші майстрів зараз в дефіциті і працюють часто на олігархів. Виконання затирки не раніше ніж через 2-3 дні після завершення укладки плитки – клей має висохнути добре. Не розраховуйтеся поки не відмиєте ванну кімнату від бруду і до висихання затирки. На цьому етапі теж можуть конкретно накосячити і зіпсувати приміщення. Купляйте дорогі силіконові герметики, клеї і т.д. На фоні іншого це копійки, а результат повірте є. Силікон за 2-3 доллари і за 5-6 це кардинально різні речі.

Етап №4. оздоблення.

Організуйте візит сантехніка так, щоб вони разом з плиточником працювали, щоб не кивали потім один на одного хто накосячив. Придбайте наперед всі полички і дрібнички у ванну і забов’яжіть плиточника з сантехніком встановити це все. Бо є випадки коли приходять сантехніки монтажники без досвіду робіт по наприклад керамогранітній плитці і потім лопає плитка при сверлінні в режимі удару победітовим свердлом. Використовувати слід тільки сверла по керамічній плитці і керамограніту відповідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *