Підготовка старих дерев’яних вікон і дверей до зими

Високі ціни на енергоносії призводять до того, що велика кількість людей не має змоги оплатити рахунки за газ. Це означає, що потрібно шукати якісь способи економії. Але не поспішайте міняти вікна, особливо, якщо ваш бюджет тріщить по швам. Існує декілька способів подарувати старим вікнам нове життя. Принаймні дозволить трохи економити енергоносії на опаленні.

В рамках підготовки будинку до опалювального сезону та зими розглянемо деякі аспекти проблеми досягнення герметичності, зменшення тепловтрат без заміни вікон.

Герметизація старих вікон – способи зменшення втрат тепла

  • встановлення ущільнювачів для вікон
  • видалення старої замазки і установка скла на герметик з штапіками
  • заповнення щілин герметиком
  • заклеювання щілин скотчем
  • заклеювання щілин папером

Встановлення ущільнювачів для вікон

На дерев’яних вікнах старого зразка встановлення ущільнювачів як правило не передбачено. Але асортимент магазинів будівельного напрямку містить деякі позиції, котрі можна успішно використати при герметизації дерев’яних вікон.

Для початку необхідно вияснити величину зазору – нажаль гумові ущільнювачі як правило досить пружні і якщо щілина набагато менше ніж ущільнювач будуть проблеми з закриванням вікна. Тому слід пересвідчитися який зазор по периметру створок вікон. Дуже часто біля петель зазор малий, а біля запорної арматури – великий, причому жодних можливостей регулювання як правило немає. Варто мати два розміри ущільнювачів – 3 мм і 5 мм (конкретно дивіться ваші вікна).

Є два основні види ущільнювачів – поролонові (і аналоги) і гумові. Гумові більш пружні і довговічні. Розраховані на довгий строк служби. Поролонові як правило служать недовго і продуваються.

Основним недоліком цього способу ущільнення вікон є ціна ущільнювачів – вона досить немала, а потрібно ущільнювача багато – порахуйте самі – на створку 50х50 см йде 2 метри ущільнювача. А на створку 100х50 см вже більше 3х метрів. Наприклад на 3-х секційному вікні з рядом форточок лише форточки потребують 12 метрів ущільнювача, а створки 18 метрів. Тобто на одне лише вікно ми витратимо 30 метрів дорогого ущільнювача, ціна котрого може сягати від 4 до 8 гривень за метр (в цінах 2016 року). Будьте уважні – ущільнювач в упаковці як правило дорожче того, що відпускається на метраж.

видалення старої замазки і установка скла на герметик і штапики

В старі часи для встановлення скла користувалися двома основними способами фіксації і ущільнення скла у створках і форточках – штапики і замазка. Замазка дозволяє досягнути більш герметичного з’єднання, але виготовлена на основі оліфи та крейди, у зв’язку із випаровуванням летючих сполук вона твердне з часом і кришиться. Вихід є – в сучасному світі готувати оліфо-крейдяну замазку не обов’язково – можна скористатися герметиком. Для цього акуратно видаляємо стару замазку, скло (і штапики за наявності). Якщо ви робите на совість то потрібно пофарбувати штапики і створки перед встановленням скла. Далі наносимо за допомогою пістолета акриловий чи силіконовий (дорожче) герметик, встановлюємо скло, додатково наносимо герметик. Далі потрібно притиснути щільно скло (так щоб не тріснуло) і наносимо ще трохи герметику і прибиваємо скло штапиком. Штапики продаються в будівельних супермаркетах.

Заповнення щілин герметиком

Швидким способом герметизації вікон є заливка всіх щілин акриловим чи силіконовим герметиком. Подумайте, якщо у вас 6 створок, скільки з них ви відкриваєте, особливо якщо це перший поверх приватного будинку? Мабуть що не всі. Тому якщо ви в переспективі плануєте робити ремонт і міняти вікна можна дешево, швидко і сердито герметизувати вікна так, що вони будуть не гірше вакуумних пластикових тримати тепло. Для цього наносимо акриловий чи силіконовий герметик у всі щілини вікна крім однієї форточки котра може знадобитися для провітрювання (її можна ущільнити ущільнювачем). Недоліком цього способу є те, що вікна не можна буде відкрити навіть за необхідності – можуть виникнути проблеми з цим – герметик буде триматися досить міцно.

Заклеювання щілин скотчем

Якщо у Вас вікна пропускають холодне повітря з вулиці то одним із способів герметизації вікон є заклейка щілин скотчем. Досить дешевий та простий спосіб. Перед наклеювання скотчу звісно вікно треба помити бо скотч не прилипає до брудної поверхні. Після відклеювання скотчу навесні виникне проблема – скотч може відірвати фарбу, що не дуже добре держиться, а також залишить брудні сліди клею, котрі важко відмивати. При приклеюванні слід не поспішати, брати невеликі ділянки, щоб все ретельно приклеїти, інакше результату не буде – пил, вітер зроблять свою справу і скотч відлетить.

Заклеювання щілин папером

В радянські часи для заклеювання вікон використовувалась паперова стрічка шириною як рулон скотчу. Її мокали в молоко і так приклеювали – досить дивний спосіб переведення молока. Але не суть – потім весною стрічка легко знімалася. Зараз таку стрічку навряд чи купиш десь, але можна пошукати по закутках вдома. Альтернативою може стати газетна продукція, котру потрібно нарізати на шматки. Є сучасна альтернатива – малярний паперовий скотч. Але у нього є один нюанс – чим довше він знаходиться на поверхні тим важче його відклеїти. І ціна його набагато більша ніж у звичайного скотчу.

Герметизація дерев’яних дверей (та інших)

Якщо на ваших дверях відсутні ущільнювачі то через щілини в приміщення потрапляє холодне повітря, пил і шум. Натомість тепло з вашої оселі дуже швидко зникає. Особливо посилюється цей ефект у вітряну погоду. Погодьтеся, слухати гавкіт сусідського пса також не найкращий спосіб проведення часу. Встановлення ущільнювача на старі двері де використання ущільнювача не передбачене може викликати певні складності. Насамперед тому, що якщо переборщити з товщиною ущільнювача то двері не будуть закриватися, або закриватимуться з великим зусиллям.

Підготовка до покупки ущільнювача передбачає промір усіх !!! зазорів навколо. Зазори – щілини – можуть різнитися. Так наприклад біля петель зазор буде 5 мм, а біля замка – 15 мм. Треба все ретельно проміряти і купити ущільнювач різної товщини. Немає проблеми стиковки ущільнювачів. Перед наклеюванням слід ретельно очистити двері або раму (в залежності куди клеїте) від пилу і жиру. Для цього краще заздалегідь помити двері і раму. На звичайні двері як правило йде від 6 до 7 метрів ущільнювача. Якщо у Вас двері нестандартних розмірів – переміряйте все самі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *