Підготовка стін інтер’єру до фарбування

грунтовка стін
грунтовка стін

Перед тим як розпочати фарбування стін слід ретельно підготувати до цього стіни. Від ретельность залежить якість і результат робіт. Після пофарбування, всі, навіть найменші дефекти будуть чітко проявлятися на поферхні і здалеку буже їх видно. Ось чому така важливо добре підготувати поверхню. Якщо цього не зробити то гроші витрачені на матеріал пропадуть дарма – все доведеться переробляти. Понад 75% часу витрачається саме на підготовку, а не на нанесення фарби.

Перед тим як приступити до фарбування поверхні, стіни добре миють, а після висихання – грунтують. Грунтівка обирається відповідно до стану поверхні та виду фарби, що буде наноситися. Набагато важче працювати, коли стіни вкриті старими покриттями. Їх необхідн видалити, а вже потім зайнятися вирівнюваннням, сушкою та грунтовкою.

Як видалити стару фарбу із стін. Спочатку слід визначити, якого типу фарба вкриває ваші стіни, це відносно нескладно. Після шліфування стіни наждачним папером спробуємо стряхнути папір. Фарби на водній основі залишаться на абразиві, алкідні і масляні фарби (котрі і так легко визначити) не так забивають абразив і струшуються (але не завжди). Однозначно потрібно брати шпатель, наждачку і видаляти стару фарбу із стіни. Слід намагатися не нанести пошкодження штукатурно – шпакльовочному шару. Але якщо під час чухання стіни штукатурка відвалюється, то постає питання, а чи варто фарбувати таку слабку поверхню.

Якщо на стіні наявні тріщини їх необхідно розшити шпателем – зрізати вертикальні стіни тріщини і намагатися дійти до її основи, вичистивши весь бруд і пил.

Після цього поверхню слід прошпаклювати від дефектів. Якщо шар шпатлівки буде перевищувати 5 мм потрібно використовувати стартові шпатлівочні суміші. Для виправлення мілких дефектів слід використовувати фінішні шпатлівки.

Після висихання шпаклівки потрібно обробити стіни грунтовкою. До кожного типу фарби і поверхні слід вибрати відповідну основу.

Для видалення масляної фарби із стіни потрібно промити її 5% розчином соди. Водо-дисперсійні фарби можна видалити за допомогою клею і газет (та це не самий дешевий спосіб). Коли клей висохне фарба залишиться на газеті котру треба здерти.

Якщо в стару фарбу додавали клей, то можна його видалити за допомогою 2% розчину соляної кислоти. Поверхня стіни вкриється бульбашками і добре змивається.

Як прибрати із стіни старі шпалери – як правило старі шпалери добре відстають, але якщо ні, то використовуємо шпатель. Якщо обої дуже пристали до поверхні то використайте рідину для зняття шпалер.

Якщо на стінах жирові плями – видаляємо їх за допомогою розчину з додаванням соди, в іншому випадку жир проступить крізь фарбу знову.

Плісняву слід видаляти спеціальними фунгіцидами.

Сліди ржавчини слід змити водою, а місце де вона виникає обробити мідним купоросом. Краще зашпаклювати поверхню, аби шпаклівка захищала це місце від поверхневої вологи і корозії.  Мідний купорос готується в пропорції 100 грамів на літ кип’ятку.

При роботі з хімічними речовинами використовуйте засоби індивідуального захисту – рукавички, окуляри, шапку і т.д., строго дотримуйтеся правил техніки безпеки.

Після очищення стін від фарби йде вирівнювання – перед вирівнюванням гіпсовими шпатлівками краще обробити стінку універсальним дихаючим грунтом. Для слабких поверхонь використовуємо грунтовку глибокого проникнення.

На слабонесучі поверхні грунтовку наносимо за допомогою щітки, так краще видаляється зайвий пісок. На стабільних поверхнях для збільшення швидкості нанесення використовуємо валик.

Даємо стінам висохнути не менше доби.

Починаємо вирівнювати стіни. Гіпсові шпатлівки можна наносити шаром не більше 3 см. Якщо стіна підвержена утворенню тріщин (термічних, вібраційних, осадочних) – в шар шпатлівки утоплюємо армуючу сітку.

Після завершення шпатлювання і висихання поверхні слід зачитисти поверхню мілким абразивом до ідеального стану.

Після цього ще раз грунтуємо стіни для заповнення новоутворених пустот і покращення агдезії фарби (щоб не відійшала від стіни).

Якщо на етапі підготовки стара штукатурка постійно відвалюється, сипеться – прийміть рішення про її повне видалення, адже витрачатися кожного разу на перешпакльовування і закріплення стіни – дорого. Можливо краще поштукатурити заново, або якщо стіни не холодні і місце дозволяє – встановити гіпсокартонні конструкції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *