Штукатурка зовнішніх стін

Штукатурка
Штукатурка

Для захисту стін від непогоди використовується покриття стін різними видами штукатурок. Для базового штукатурення цегляних, саманних та інших стін використовується цементно-піщана або цементно-вапняна штукатурка. В залежності від фінансових реалій і необхідності обирається склад розчину. Але я особисто рекомендую Вам не окономити, штукатурка з малою кількістю цементу протягом років взагалі перетвориться на пісок і обпаде і ніяка сітка її не втримає. Тому пропорції цементу з піском я рекомендую робити не слабше ніж 1:3.

Оскільки об’єм робіт в моєму випадку був відносно невеликий – треба було вкрити біля 6 квадратних метрів я вирішив використати готову суміш Ферозіт 220. По перше виділю такі нюанси – старий набриск був якийсь занадто слабкий – укриття грунтовкою нічого не дало, при накидуванні ще якось трималося, але якщо трохи шпателем притиснути – йшов відрив саме старого набризку. Довелося відбивати все повністю і штукатурити заново голу стіну. Завжди враховуйте, що на місці обваленої штукатурки (котра лупиться шарами як правило бо часто і пропорції розчину різні), доведеться класти великий шар. Також враховуйте, що раніше особо ніхто не виводив стіни, і шари штукатурки можуть сягати 5-6 см. Відповідно доведеться штукатурити таку ділянку в 3-4 заходи з великими витратами матеріалу.

Завжди використовуйте захисний одяг – закрите герметичне взуття, штани, гумові рукавиці. Цементна суміш дає лужну реакцію і дуже сильно роз’їдає шкіру, утворюються рани і ви можете випасти з робочого процесу на тиждень, а це не дуже бажано, оскільки наступний шар бажано наносити на попередній до того як він висохне.

Сушка стіни. В жарку погоду під сонячними променями стіна просихає буквально за годину, якщо не хочете, щоб штукатурка потім відпала швидко – постійно зволожуйте. Для цього зручно використовувати садовий обприскувач.

Грунтовка. Що би хто не говорив, я особисто вважаю, що це не дуже доцільна трата грошей, особливого ефекту немає, при адекватному попередньому зволоженні поверхні результат такий самий. Але слід враховувати, що на перезволожену основу розчин не лягає – він тупо відпадає. Якщо є лишні гривні то можна в принципі використати. Але мітла по старій загрунтованій поверхні зриває загрунтований шар. Тому краще відбити всі слабонесучі шари повністю і купити лишні 2 мішки суміші ніж тратитися на грунти.

Інструменти – основні інструменти при роботі з готовими сумішами – кельма, відра, дрелька з насадкою міксером. Краще якщо дриль буде потужніше за 500 Вт. В такому випадку він зможе прокручувати більше розчину за один раз. Слабкою дрелькою вдасться замішувати по 5-7 літрів без особливих напрягів.

Ще трохи на відео.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *