Компанія “Група ГАЗ” поставить в Санк-Петербург 45 автобусів великого класу ЛІАЗ и ГОЛАЗ

Ми продовжуємо з інтересом стежити за діяльністю Групи ГАЗ і особливо зараз звернемо увагу на роботу компанії на ринку міських і міжнародних автобусів, котрі представлені в модельному ряді компанії. Останнім часом компанія підписала цілий ряд домовленостей про поставки автобусів з транспортними підприємствами Росії.

Компанія “Група ГАЗ” поставить в Санкт-Петербург 45 автобусів великого класу ЛІАЗ і ГОЛАЗ. Це відбудеться в ході реалізації домовленостей між трьома компаніями: “Група ГАЗ”, “Державна транспортна лізингова компанія”, “Пітеравто” на загальну суму 260 мільйонів рублів.

З 45 автобусів буде 15 міських ЛІАЗ-5293 та 30 міжміських ГОЛАЗ-5251. Вони будуть передані компанії “Пітеравто” по договору лізингу до кінця 2012 року. Передбачається використання автобусів в системі комерційних перевезень пасажирів міста Санкт-Петербург.

Контракт підписаний між компаніями не перший – раніше сторони активно співробітничають з 2009 року в різних містах Російської Федерації, зокрема в Північно-західному федеральному окрузі. З початку 2012 року вже коло 600 автобусів почали експлуатацію на автотранспортних підприємствах Санкт-Петербурга. А в 2010-2011 роках “Пітеравто”, АТП №31,”Шпунт Северо-Запад” отримали 331 автобус для міських маршрутів.

Коротка довідкова інформація по автобусам:


Автобус ЛІАЗ-5293 – міський, з низькою підлогою. Рівень підлоги особливо знижений в районі передніх і середніх дверей, велика накопичувальна площадка і антивандальні сидіння – от особливості даного автобуса. Автобус оснащений імпортним дизелем фірми Cummins (екологічний клас Євро-3), коробка передач також імпортна – встановлений автомат фірми ZF, мости використані фірми Raba. Місткість автобуса – 100 чоловік з них 23 сиячих та два місця для людей з обмеженими можливостями.


Автобус  ГОЛАЗ-5251 «Вояж» – міжміський, туристичний. Він побудований на основі шасі фірми Scania. Гарантована відповідність сучасним вимогам до даного класу автобусів – міжнародним ЕЕК ООН по активній та пасивній безпеці. Встановлені системи динамічної стабілізації (ESP), антиблокувальна система гальм (ABS), ASR (антипробуксовочна система), система безпеки гальмування (EBS). Також автобус оснащений ременями безпеки. Також слід відмітити наступні особливості: вітрове скло панорамного типу, “акваріумні” бокові вікна, великий об’єм багажників, якісні матеріали салону, комфортні кріслу. місткість – 60 чоловік, 53 сидячих місця. Екологічний клас Євро-4.

Компанія “Група ГАЗ” поставить в Санк-Петербург 45 автобусів великого класу ЛІАЗ и ГОЛАЗ