Автосервіс Ужгород – де відремонтувати свій автомобіль???

Як усім відомо стан доріг за зиму 2012-2013 став катастрофічним. Особливо відчутно це в обласному центрі Закарпаття – Ужгороді. Дороги знищені зимою через злочинну безгосподарність на всіх рівнях. Починаючи від Гаранта і закінчуючи працівником котрий вкладає асфальт. Ну сьогодні не про це, а про перспективи ремонту автомобіля в славному місті Ужгород. Як відомо в Ужгороді є багато автосервісів з різною профільною діяльністю. Кожен з них може виконувати ті чи інші роботи. Так одні спеціалізуються на певних марках автомобілів і прив’язані до дилерів, інші виконують кузовні роботи, четверті роблять двигуни і трансмісії автомобіля, а п’яті зайняті заміною масла чи ремонтом колісних дисків і шин.  Кожна техстанція, кожен сервіс займає своє місце в індустрії автосервісу в місті Ужгород та звісно Ужгородського району. Кожен автомобіліст хоче аби його автомобіль був відремонтований якісно і недорого. І при цьому не знає куди податися, чи у світлий і дорогий “салон” чи у гаражну майстерню до “дялі Васі”. Звісно в кожному випадку однозначну відповідь дати складно. Але при виборі станції технічного обслуговування потрібно детально вивчити в першу чергу персонал, котрий зайнятий на станції, його грамотність і обізнаність справі. Адже жодне дороге обладнання не може замінити мізки і золоті руки. На жаль дуже часто виявляється, що за крутими і пафосними станками стоять дуже безграмотні спеціалісти. Це стосується багатьох дилерських автосервісів. Звісно в таких місцях велика текучість кадрів – адже і вимоги до працівника високі, а зарплата невисока. Звісно набравшись досвіду працівник хоче заробляти більше, а не кожен автосервіс хоче збільшувати платню. Звісно новачок не зможе якісно виконати ремонт, навіть якщо в його руках зосереджені дуже великі ресурси обладнання. Так само досвідчений працівник не може толком нічого зробити в гаражі якщо не має відповідного професійного інструменту, який дуже дорогий. Тому і виходить, що пошук оптимального сервісу це завжди певний компроміс і залежить від багатьох факторів. В Ужгороді ситуація з автосервісом останні роки дещо покращилась, конкуренція у цій сфері призвела, до покращення якості надаваних послуг і помірності цін. Тож вдалого вам ремонту ходової після убойної ужгородської зими.

Для того, щоб якісно провести ремонт двигуна в обраному автосервісі повинні бути забезпечені певні умови, а саме – чистота, акуратність, наявність засобів для очистки деталей від нагару та інших забруднень, ємності для відпрацьованого мастила, антифрізу та ін. Звісно усі деталі двигуна повинні бути розкладені по ящикам чи поличкам, щоб при повторній зборцйі кожна деталь попала на своє місце, адже деталі приробляються одна до одної і якщо не забезпечується така відповідність то краще піти в інший сервіс. Звісно перед ремонтом потрібно уточнити які додаткові послуги потрібно буде оплатити при ремонті, адже дороге обладнання для проточки шийок колінчастого валу мають лише спеціалізовані сервіси, іншим їх тримати немає великого сенсу через нерентабельність. Варто обговорити, хто буде доставляти деталі в інший сервіс на обробки і чи включена ціна в ціну ремонту. Досить важливим фактором є наявність на автосервісі стенду для холодної обкатки двигунів. Хоча це є і не вирішальною уовою, та краще коли є ніж якщо немає.

Якщо вам необхідно відремонтувати ходову частину автомобіля то звісно досить важливо, щоб у обраному вами автосервісі були підйомник чи яма, потужні домкрати, зварювальний апарат, точильний станок та інші слюсарні інструменти. Аджє часто деталі ходової можна відновити і не купляти дорогі деталі новими. Також варто звернути уваги чи настроєний майстер відновлювати частина чи він лише й думає ставити усе нове з коробочки. Часто є можливість зекономити на деталях, але тоді потрібно виконувати більший об’єм робіт більш важких фізично і інструментально. Дуже приємним доповненням після ремонту двигуна стане наявність у автосервісу стенду для регулювання розвалу-сходження.

Ремонт кузова пошкодженого корозією дуже відповідальний процес, який не можна довіряти новачкам. Адже кузов, це несуча деталь автомобіля і халатне відношення новачка може в майбутньому відбитися дуже серйозно на здоров’ї вашого автомобіля. Так потрібно проконтролювати досвідченість роботи із зварювальним апаратом, технологію роботи – повинно забезпечуватися ідентичність з’єднання частин металу заводським. Після приварювання деталей повинна проводитися якісна антикорозійна обробка, адже здебільшого деталі, що поступають в запчастина або заплати виготовлені з необробленого металу, який швидко поржавіє при неадекватній його обробці антикорозійними препаратами і грунтами. Так техпроцес грунтування дуже важливий і на ньому не варто економити – треба купляти якісні матеріали і наносити згідно технології, шар за шаром.

Для виправлення кузова після аварії потрібно визначити чи є досвід у працівників по виправленню геометрії кузова, роботи з витяжним інструментом і таке інше. Адже кузов автомобіля після аварії навіть зовні здається досить таки рівним і цілим, а насправді може бути дуже сильно поведеним і в майбутньому, якщо не виправити ці недоліки буде неможливо виправити – не вдасться виставити нормально розвал сходження коліс (як спереду так і ззаду де у багатьох автомобілів він взагалі не регулюється). Двері і кришки багажника і капота будуть скрипіти, погано зачинятися і відчинятися, що знижує користувацькі якості автомобіля.

Важливим нюансом є поточне сервісне обслуговування автомобіля – періодичне ТО, заміна мастила, ременів, гальмівних колодок, повітряних фільтрів, масляних фільтрів та інших витратних матеріалів та деталей. Дуже добре коли ця операція виконується в одному й тому самому місці – тоді і відповідальність буде більша. Важливо вести записи і слідкувати за періодичністю ТО. Адже проста прострочка заміни мастила може призвести до значного закоксовування двигуна шламом і подальшого погіршення його роботи, а в гіршому випадку навіть до пошкодження двигуна – його заклинюванню. Якщо у вас є сервісна книжка і ви проходите ТО у офіційного дилера то заповнення цієї книжки допоможе в майбутньому більш вигідно продати автомобіль. Якщо автомобіль старий і обслуговується де прийдеться то в принципі важливо вести власні записи ремонтів і ТО. Це при перепродажі також полегшить розмову з майбутнім новим власником і схилить його на вашу сторону. Це зовсім не важко – досить декількох строчок у блокноті з фіксацією пробігу і виконаних операцій по обслуговуванню автомобіля.

Досить багато було сказано про молодих майстрів і молоді сервіси. І не дуже хорошого. Але є один великий плюс – нові сервіси більше стараються догодити клієнтові, більш охоче беруться вирішувати не зовсім стандартні проблеми. Також у них більш вірогідно отримати постійну знижку на сервісне обслуговування.

Ще одним з напрямків роботи автосервісу є тюнінг автомобілів. В Ужгороді є декілька напрямків котрі пропонують клієнтам. Здебільшого це зовнішній тюнінг, та оздоблення салону. Серйозних фірм які займаються тюнінгом двигунів, ходової та трансмісій невідомо в широкому загалі. Тому дуже вірогідно, що тюнінг власного автомобіля в Ужгороді доведеться робити самостійно. З використанням деталей замовлених через інтернет і встановлювати їх у звичайних автосервісах. При цьому вся відповідальність та технічна продуманість лягає на плечі власника.

Досить цікава ситуація склалася в сфері ремонту і обслуговування старих вітчизняних автомобілів – Жигулів, Москвичів, Волг, Запорожців. Якщо перші беруться ремонтувати практично усі, то з іншими ситуація стоїть досить гостро. Більшість автосервісів боїться їх як вогню. Це пов’язано насамперед із специфічною конструкцією даних авто та відсутністю вільного доступу до запчастин до даних марок. Тому важливо знайти собі постійного майстра чи сервіс який на постійній основі виконуватиме ремонт вашого автомобіля  та продавця чи автомагазин котрий постачатиме вам запчастини. І якщо із запчастинами у великих містах проблем майже немає то у маленьких із цим майже катастрофа, є тільки найбільш вживані запчастини.

Торкнемося питань екології. Так небагато автосервісів у нашому місті Ужгороді серйозно занепокоєні питаннями екології, не всі технологічно утилізують відходи власної діяльності, часто зустрічається “деекологізація” автомобілів – викидання каталітичних нейтралізаторів, невірна настройка карбюраторів і інші речі які призводять до погіршення екологічної ситуації в Ужгородському районі. Раджу звертати на це увагу майстрів і керівництва сервісі, адже для них важлива думка клієнта. А байдужий до екології клієнт – їм лишній привід заробити на “вас”.

Автосервіс Ужгород – де відремонтувати свій автомобіль???