Конденсат чи емульсія під клапанною кришкою двигуна

Емульсія води і масла яка має колір білувато-жовтувато-коричневої пінки, яка може бути виявлена ​​на кришці маслозаливної горловини, викликає величезне занепокоєння у недосвідчених власників автомобілів Волга і Жигулі, а також інших. Але сильно переживати з приводу цієї емульсії не варто – це цілком нормальне явище в холодний осінньо-зимово-весняного період часу. Гарячі картерні гази в будь-якому випадку містять в собі водяну пару, так як при згорянні вуглеводневого палива основні компоненти реакції горіння це вода і вуглекислий газ. Так ось ці самі картерів гази (вірніше водяна пара з них) конденсуються на холодній кришці клапанів двигуна, а також інших його холодних деталях і змішуючись з маслом утворюють емульсію. А оскільки двигун в холодну пору року часто працює довго в непрогрітому стані, прогрів уповільнений то й емульсії може утворюватися досить багато і вона стає помітною.

Як боротися з емульсією? Не прогрівати довго двигун на холостих обертах. На холостих обертах мало задіяна система вентиляції картера, по друге прогрів на холостих дуже повільний. Треба починати рух вже після невеликого прогріву (як втім і радять керівництва з експлуатації). Якщо ви підозрюєте пробій прокладки головки блоку циліндрів і попадання газів або антифризу в масляну систему то для цього слід дивитися радіатор прогрітого автомобіля на наявність утворення бульбашок, а також картер прогрітого двигуна на предмет наявності значної емульсії в картері (маслощуп). На клапанній кришці емульсія зникає коли двигун достатній час попрацює під навантаженням – тобто їзда без частих зупинок, наприклад по заміському шосе на швидкості вище 80 км / год. Якщо виявлена ​​рясна емульсія на масляному щупі то це привід більш детально потурбуватися станом двигуна, гарненько його прогріти і зробити діагностику спрямовану на пошук можливих проблем.

Також підвищене утворення емульсії буде якщо забита система вентиляції картера або вихід картерних газів зроблений не примусовий, а просто шланг висить вниз від кришки двигуна. Увага: внесення кустарних змін до системи вентиляції картера, а саме вивішування шланга в атмосферу, значно скорочує термін служби моторного масла через його забруднення як парами палива, так і води і відкладеннями смол та інших продуктів згоряння палива. Тому якщо ви це всетаки зробили то слід скоротити інтервал між замінами масла.

Конденсат чи емульсія під клапанною кришкою двигуна