Проблема контролю полум’я котла Ariston UNO 24 MFFI

Є у мене в хазяйстві газовий котел Ariston UNO 24 MFFI. Декілька років відпрацював нормально, але десь на 4-му році роботи сталася перша неполадка – перестав працювати вентилятор відводу газів з камери згоряння.

Довелося котел розбирати і шукати несправність. Несправність виявилася в реле. Після самостійної перепайки реле котел почав працювати нормально. На щастя плата управління котла не відрізняється великим ступенем інтеграції і пайку виконувати не складно. Особливо якщо є акуратний паяльник з гострим жалом і руки не ростуть з одного місця.

Котел Ariston UNO 24 MFFI
Котел Ariston UNO 24 MFFI

Ще декілька років назад котел працював нормально. Але раптом його робота кардинально змінилася – котел почав дивно працювати. Спочатку це відображалося лише тим, що в режимі опалення він став частіше вмикатися і набагато частіше вимикатися, що стало одразу помітно, оскільки котел стоїть на кухні. Через рік такої роботи (частого включення і виключення горілки в режимі опалення тобто 4-5 сек пропрацював, потім 5 секунд постояв і знову вмикається). DSC_0305sПричому перше включення якось завжди проходило нормально і котел розігрівав батареї до нормальної температури. Викликали майстра, він поміняв місцями електроди контролю полум’я і запалювання, це допомогло, але перестав нормально працювати обігрів води – час від часу його вирубало з індикацією червоного світлодіода. Я почистив електроди до блиску і повернув проводи на місце як поставив завод. Майстра вирішив більше не викликати, а вияснити проблему сам. Оскільки дуже розумні майстри не хотять викладати в інтернет солюхи то вирішення пробелеми довелося шукати дуже довго перелопачуючи тонни інформації типу “викликайте майстра” і “міняйте плату”. Особливо не хотілося викликати майстрів у період св’ят оскільки плату вдома вони не роблять, а несуть на фірму і відповідно вона може там зависнути на декілька днів, а ціна ремонту рівнятися половині вартості нової плати.

Так от всетаки вдалося знайти рішення цієї проблеми – було вказано на можливі проблеми з одноватними резисторами, оптопарою і конденсатором. Оптопара CNY17-3 коштувала копійки (10 грн)  і я її придбав. Також вирішив замінити неполярний конденсатор C903 0.1 мкФ, 275V. Саме на 275В знайти не вдалося, знайшовся на 450 В таких самих габаритів і ємності.Хоча проводячи тестування мені не вдалося виявити, що проблема саме в конденсаторі. Однак знайомий електронник (не спец по котлам, а універсальний фахівець) вказав на те, що оптопара тестується невірно. Тому ми її демонтували і замінили на нову. Резистори R900 (100 кОм), R901 (10 МОм), R909 (100 Ом) тестували на обрив при нагріві – гріли їх паяльною станцією і паралельно міряли опір.  Тільки мегаомник R901 (10 МОм) показав при нагріванні зниження опору до 8 МОм. Але було прийнято рішення його не міняти до тестування плати котла з заміненими оптопарою і конденсатором.DSC_0302s

Встановивши плату на котел Ariston UNO 24 MFFI я вийявив, що проблема частого вмикання-вимикання горілки в режимі опалення зникла, і котел почав працювати без помилок навіть якщо дві три доби підряд включене опалення. Це ще раз довело, що котел є ремонтопригодним і нескладним. Хоча і не самим надійним. Всі витрати становили 15 грн (0.75$) станом на 05.01.2014. Також я зняв відео як горить газ всередині газового котла Ariston UNO 24 MFFI.

 

 

 

Проблема контролю полум’я котла Ariston UNO 24 MFFI