Volvo XC60 чи варто купляти 10 річний кроссовер – недоліки і переваги

Отже пройшло вже 2 місяці володіння автомобілем Volvo XC60 і я вирішив додати інформацію, щодо основних недоліків автомобіля, які важко було виявити на початковому етапі чи етапі придбання.

Вид збоку, Volvo XC60. Резина 235/65R17

Недоліки

Недолік 1. Якщо подивитися на фото, то видно, що голова водія знаходиться в районі середини колісної бази, навіть трохи далі до задніх коліс. З точки зору безпеки це звісно непогано. Але враховуючи сильно завалене лобове скло передні габарити я так і не можу оцінити і це враховуючи те, що я маю водійський стаж 21 рік. І на цій комплектації немає переднього парктроніка. Тому, якщо хочете нормально себе почувати, бажано дивитися варіант з переднім парктроніком. Звісно можна до-встановити, але, як я бачив, вартість такого комплекту більше 500USD. І також тому скоріш за все вам не захочеться їхати на офф-роуд – абсолютно незрозуміло, що там попереду – дуже поганий огляд безпосередньо перед авто, через особливості посадки і конструкції. Також можна помітити непропорційно гігантські передні двері, у тісному гаражі це трохи додасть проблем. Наприклад, у мене через те, що кромка дверей це більш ніж половина автомобіля, були серйозні проблеми з розміщенням автомобіля в гаражі. Довелося звільнити більше простору для дверей.

Volvo XC60. З такого ракурсу вІн гарніший і солідніший.

Недолік 2: Жорстка підвіска. Більшість автомобілів Європейського ринку йдуть у виконанні з жорсткою підвіскою. Особливо ті, що у версії D5 AWD. На наших периферійних дорогах де відсутнє покриття це мінус, навіть на низькій швидкості відчутно трясе. Щоб не трясло потрібно валити по ямах ходом. Більше газу – менше ям – це про цей автомобіль. Але це і пряма дорога на сервіс.

Недолік 3: Нереально високі ціни на всі запчастини і роботи. ТО з заміною ГРМ, помпи, всіх ремнів, мастила в коробці і моторі, фільтрів – 1200$. Датчики, клапани – в оригіналі по 100$ і вище. Вартість нової турбіни понад 2000$ (а їх на моторі 2 шт). Але ходить все нормально і оригінальні деталі відходять зазначений їм ресурс. Тому це вже треба змиритися. Якщо замінив деталь – то за неї спокійний.

Недолік 4: Двигун шумний, коли дати газу особливо шумний на газ в підлогу. Ваші пасажири точно знатимуть, що ви даєте газу. Коли не тиснути то на трасі його не чути. На розгоні в місті чути завжди. На холостих холодний чути, прогрітий вже чути слабо. На вулиці, особливо прогрітий не буде дратувати ваших сусідів шумом. Компенсується цей недолік тільки перевагою №6.

Недолік 5: В салоні наявні скрипи в районі пасажирської двері і багажника, котрі потрібно локалізовувати і якось ліквідовувати. Що насправді нелегка справа, для того, хто не знає автомобіль досконало.

Недолік 6: Шторка багажника якась дурацька. Нею не так легко користуватися як на автомобілях групи VAG. Її потрібно витягати з пазів і повністю складати. Зато її можна повністю зняти при перевезенні вантажів.

Недолік 7: Навігація. Так вона є, вона працює, але вона веде через ґрунтові дороги і заставляє повертати у периферійні населені пункти з траси. Тому її цінність вторинна. Скоріше як карта яка рухається, для того, щоб бачити конфігурацію дороги. На жаль, її функцій недостатньо для впевненої їзди – вона може підвести. Також було шоком, що на екран 7 дюймів жодна інформація крім навігації не виводиться. Всі інші меню знаходяться на маленькому монохромному дисплеї над навігаційним екраном.

Недолік 8: Телефон. Меню телефона не показує нормально хто дзвонив при з’єднанні через bluetooth. Замість цього прочерки. Можливо якщо всіх записати англійською то буде добре, але я якось сумніваюсь, що хтось захоче це робити. Можливо цей недолік можна якось виправити, але я поки не знаю як. Також при перебиранні тих хто дзвонив показує номери, а не номер + ім’я, якось дивно це все. Тому досить важко швидко розібратися як комусь подзвонити. Враховуючи, що я програміст, з вищою освітою, з досвідом роботи в комп’ютерній сфері понад 20 років, то я якщо не осилив це одразу, то для середньостатистичної людини, котра не має великого досвіду, розібратися буде ще важче. Тому краще не дзвонити, а їхати і приймати дзвінки з руля натисненням клавіші.

Переваги

Перевага 1: Керованість. Машина рулиться чудово у всьому діапазоні швидкостей.

Перевага 2: Потужність. Обгони, підйоми даються легко і впевнено. На версії D5 присутній спорт режим коробки котрий дозволяє викручувати мотор до 4-5 тисяч і скорочує до мінімуму затримки коробки.

Перевага 3: Усі без винятку відносяться з повагою. Знайомі, всі хто бачили всі у захваті. Машина солідна.

Перевага 4: Багажник. Багажник просто гігантський. Також в ньому наявне запасне колесо докатка, ніші для мілких речей (каністра для омивайки на 4 літри залітає нормально). При цьому абсолютно плоска підлога яка дозволяє перевозити великі і габаритні вантажі. Глибина багажника при складених задніх сидіннях – 1.8 метра, що дозволяє по діагоналі спати навіть людині зростом 190 см (якщо відсунути подалі вперед сидіння то може і вдасться витягнути ноги)

Перевага 5: Датчики. Все комп’ютеризовано і всюди датчики. Ви не провтикаєте відсутнє масло чи антифриз – автомобіль вам про все розкаже і покаже.

Перевага 6: Volvo Performance Audio. Це класно. Це супер коли на машині із самого початку достатньо потужна для більшості людей аудіосистема. Навіть при відсутньому сабвуфері потужний бас для прослуховування хіп хоп і т.д. композицій.

Перевага 7: Шумоізоляція. Все крім двигуна чути не сильно. Не чути шини зовсім ні зимні ні літні. Значно глушиться звук сусідніх машин.

Перевага 8: Клімат. Вже через хвилину після пуску починає поступати тепле повітря. Це комфортно. Кліматична система справляється з будь-якими викликами і може прогріти чи охолодити салон без проблем. Єдине треба читати інструкцію. Бо режим Auto це не те, що накручено крутилками, а те, що задано в комп’ютері. Користування клімою потребує вивчення інструкції.

Перевага 9: Витрата палива. Автомобіль достатньо економний. У мене середній розхід палива 8.1-8.3 літри на 100 км. При цьому варто зазначити, що потужність автомобіля Volvo XC60 AWD D5 2010 – 205 кінських сил.

Перевага 10: Bluetooth hands-free. Один раз додавши телефон у автомобіль ви не будете паритися – автомобіль автоматично переводитиме дзвінки на гарнітуру. Це зручно. Звісно коли ви часто возите пасажирів, можливі нюанси з приватністю, але це як то кажуть інша справа. Тут є правда недолік – номери показує, а от хто дзвонить, не ясно – прочерки. Потрібно розбиратися.

Висновки

А тепер висновки. Можна ще додати звісно ще деякі недоліки і переваги. Я додав основні. Отже чи варто купляти таке авто? Звісно варто, але слід зауважити, що це автомобіль високого класу і його обслуговування дуже дороге. Тому варто потратитися на діагностику у спеціаліста по Volvo цієї моделі, який знає слабкі місця і нюанси саме Volvo і має спеціалізоване діагностичне обладнання. Майте на увазі, що автомобілі 2010 модельного року одномовні і це будуть мови країни походження авто. Змінити мову в меню не можна, а щоразу перекладати через телефон, що хоче автомобіль не зручно. Для переводу автомобіля на зрозумілу вам мову можете звертатися до мене в м. Ужгород. Автомобіль комп’ютеризований, але всі інтерфейси досить таки застарілі, оскільки саме останні 5 років пішов дуже значний розвиток всіх без винятку інтерфейсів і технологій. Якщо ви фанат технологій то варто таки додати пару тисяч доларів і купити автомобіль більш нового року випуску. 2010 рік це останній рік з монохромним основним меню на маленькому дисплеї.

Volvo XC60 чи варто купляти 10 річний кроссовер – недоліки і переваги
Теговано на: